Посольство України в Болгарії / Посолство на Украйна
UKR/BG
❗ Відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія № РД-01-645/28.07.2021 з 29 липня до 31 серпня 2021 р. в’їзд до Болгарії здійснюватиметься згідно з оцінкою поширення COVID-19 у відповідних країнах за критеріями та розміщенням країн у кольорових зонах. Критеріями для оцінки поширеності COVID — 19 є:
— 14-денна захворюваність;
— щотижнева кількість проведених лабораторних досліджень з позитивним результатом;
— рівень досліджень у країні;
— ідентифікація варіанту SARS-CoV-2, визначеного як варіант, що викликає занепокоєння;
— відсутність достатньої інформації.
Колірні зони такі:
✔ Зелена зона
✔ Помаранчева зона
✔ Червона зона
Перелік країн за кольоровими зонами визначається на основі інформації, опублікованої Європейським центром з профілактики та контролю захворювань — для держав-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони (ЄС та ЄЕЗ), Світової організації охорони здоров’я та Центру з контролю захворювань — Атланти, США — для всіх країн та поширення варіантів «небезпеки», а за відсутності даних або невідповідності даних, офіційна інформація може бути зібрана за допомогою даних, опублікованих на веб-сайтах національних органів охорони здоров’я.
Список переглядатиметься принаймні раз на тиждень і буде оновлюватися у понеділок. За необхідності він може оновлюватися частіше, якщо епідемічна ситуація в країні погіршується. Оновлений список набирає чинності з 00.00 наступного дня.
У рішенні йдеться про протиепідемічні заходи, які застосовуються до осіб, які прибувають з країн-членів ЄС, ЄЕЗ та Швейцарської Конфедерації, відповідно до кольорових зон. Також вказані заходи щодо громадян, які прибувають з інших країн. Винятки також згадуються в окремому пункті наказу.
Усі особи, які прибувають з країн, що не входять до ЄС, ЄЕЗ, Швейцарської Конфедерації та не є у переліку країн червоної зони, вважаються такими, що в’їжджають з помаранчевих зон і допускатимуться на територію країни лише після пред’явлення дійсного цифрового COVID сертифікату ЄС про вакцинації, про перенесення хвороби або про результати проведеного дослідження, або аналогічного документа, що містить ті самі дані, що й цифровий COVID сертифікат ЄС.
Тобто, станом на сьогодні громадяни України, які в’їжджають до Болгарії з України, допускатимуться на територію країни лише після пред’явлення дійсного цифрового COVID сертифіката ЄС про вакцинації, про перенесення хвороби або про результати проведеного дослідження, або аналогічного документа, що містить ті самі дані, що й цифровий COVID сертифікат ЄС.
Дітям до 12 років дозволено в’їжджати на територію Республіки Болгарія без надання вищезазначених документів.
Повний текст Рішення № РД-01-645/28.07.2021 за посиланням: https://www.mh.government.bg/…/rd-01-645_ot_28072021_g.pdf

В связи с многочисленными вопросами, связанными с поездкой в Болгарию, а именно пересечением границ, публикуем перечень необходимых документов, для пересечения транзитом Румынии и въезда в Болгарию, опубликованных на сайте Министерства Иностранных Дел Республики Болгарии https://www.mfa.bg/bg/3720

• Туристический ваучер /выдается каждому туристу/;

• Квитанция, подтверждающая оплату проживания;

• Подтверждение от мест размещения /гостиниц и т. д./;

• Наличие медицинской страховки и средств к существованию в соответствии со сроком пребывания;

• Документы, выданные властями Болгарии, подтверждающие цель поездки в Болгарию и другие.

• Документы принятые Министерством Здравоохранения Болгарии (Заповед № РД-01-278/29.04.2021 https://coronavirus.bg/bg/965?fbclid=IwAR16R1BVpHPfPCPG76jPjqR3q1pm_BQn47h0II-JR4L2NH2C_H8mOendV54) — до 31.05.21:

Тест любой на выбор: Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test, AMP Rapid Test SARS-CoV-2 Ag, BD Veritor System for Rapid Deteciton os SARSCoV-2, SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold immunochromatography), BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS, CerTest SARS-CoV-2 CARD TEST, Clungene COVID-19 Antigen Rapid Test Kit, Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab), LumiraDx SARS-CoV-2 Ag Test, NADAL COVID -19 Ag Test, Sofia 2 SARS Antigen FIA, STANDARD F COVID-19 Ag FIA, STANDARD Q COVID-19 Ag Test, CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Test, Rapid SARS-CoV-2 Antigen Test card, Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab)

 

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ ИЗ БОЛГАРИИ

29 апреля 2021 обнародовано решение Министерства здравоохранения Республики Болгария, согласно которому с 1.05.2021 для въезда в Болгарию необходимо иметь один из ниже указанных пунктов

✔ сертификат вакцинации (документ о завершении программы вакцинации против COVID-19).
Завершением программы вакцинации считается введение соответствующего количества доз вакцин против COVID-19 и окончания 14-дневного срока со дня введения последней дозы вакцины. В документе должны быть указаны личные данные лица в соответствии с паспортом гражданина Украины для выезда за границу (на латыни), дата рождения, даты вакцинации, торговое наименование и номер партии вакцины против COVID-19, название производителя / владельца регистрационного удостоверения, страна, в которой оно выдано и название компетентного органа, который его выдал;
✔ справку, что показывает отрицательный результат тестирования на COVID-19 методом ПЦР, который должен быть сделан за 72 часа до пересечения границы или отрицательный результат быстрого антигенного теста, проведенного за 48 часов до въезда в страну.
В упомянутом документе должны быть указаны личные данные лица в соответствии с паспортом гражданина Украины для выезда за границу, сведения о лаборатории, которая провела исследование (наименование учреждения, адрес и контактные данные), дата проведения тестирования, а также прописан латиницей метод (PCR или RAT) и отрицательный результат (Negativ)
✔ документ, в котором указано, что лицо переболела COVID-19 не менее чем за 14 дней и не более чем за 6 месяцев до даты въезда в страну.
В документе должны быть указаны личные данные лица в соответствии с паспортом гражданина Украины для выезда за границу (на латыни), сведения о лаборатории, которая провела исследование (наименование учреждения, адрес и контактные данные), дата проведения тестирования, а также прописан латиницей метод (PCR или RAT) и положительный результат (Positive).

Ссылки — здесь