Офіційна назва – Республіка Болгарія (Републіка Б’лгарія)

Географічне положення – країна розташована на півдні Європи, в північно – східній частині Балканського півострова. Максимальна відстань із заходу на схід 520 км, з півдня на північ – 330 кілометрів.
Болгарія має спільний кордон на півночі з Румунією, на заході з Сербією та Македонією, на півдні – з Грецією і Туреччиною.

Площа території – 110,9 тис.кв.км.

Населення – 7282000 осіб (2012).

Столиця – Софія -1301000 осіб (2012).

Адміністративний поділ – 28 областей, в тому числі м.Софія (прирівняне до області), які діляться на 259 громад.

Найбільші міста – Пловдив (358 тис.), Варна (294 тис.), Русе (180тис.км).

Офіційна мова – болгарська.

Грошова одиниця – лев

Релігія – переважає православне християнство (близько 85% населення), іслам (близько 13%).

Національне свято – 3 березня – День визволення від османського ярма (1878 г.).

Державний прапор – державний прапор Болгарії складається з білої, зеленої та червоної горизонтальних смужок з гербом у лівій верхній частині. Біла смуга – символ миру і свободи, зелений – природні багатства країни, червона-символ мужності і крові патріотів, яка пролита в боротьбі за незалежність.
Прапор у такому вигляді існує ще з 1947 року.

Членство в міжнародних організаціях: член Ради Європи (1992), НАТО (2004), ЄС (2007).

природні умови
Велика частина країни – гірські хребти Стара- Планина, Средна – гора, Ріла з горою Мусала (вища точка Балканського півострова, 2925 м), Пірін, Родопи. На півночі Болгарії – Нижньодунайська рівнина, в центрі – Казанликська улоговина, південніше – обширна Верхньофракійська низовина. Великі річки: Дунай, Маріца. Ліси займають близько 1/3 території, переважно листяні. Болгарія славиться олійними трояндами, які квітнуть по всій Казанликській долині, відомій як Трояндова долина. Високо в горах зустрічаються дуже рідкісні і красиві квіти – едельвейси. Всьому світу знайомі сорти болгарського тютюну. Національні парки: Віташа, Золоті піски, Раптом, Стенето і інші. Болгарська прибережна смуга простяглася на 648 км. Місцями її ширина сягає 100 м. Клімат помірний, на півдні перехідний до середземноморського. На рівнинах середні температури січня від -2 до 2 ° С, липня 25 ° С Опадів випадає в рік від 450 мм на рівнинах, до 1300 мм – в горах. Завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажливої ​​спеки.

Курорти
Найпопулярніші курорти Болгарії – Албена, «Золоті піски», Рів’єра, Сонячний берег, Сонячний день.
Курорт Албена розташований в північній частині чорноморського узбережжя Болгарії. Найближче велике місто – Варна – розташований в 45 км. Цей курорт є наймолодшим і разом з тим самим фешенебельним курортом Болгарії. Тутешні готелі славляться високим рівнем сервісу і величною, авангардною архітектурою, майстерно вписаною в природний ландшафт. Незважаючи на солідну ємність, курорт розташований компактно і відрізняється зручним плануванням. Прямо поруч з готелями починається мальовничий ліс, завдяки чому на курорті панує особлива затишна атмосфера. Довжина пляжу, покритого чистим золотавим піском, досягає 7 км, ширина доходить до 150 м. Клімат тут помірний, теплий. Сезон в Албені триває з початку травня до кінця жовтня.
Курорт з романтичною назвою «Золоті піски» розташований в північній частині узбережжя Болгарії, в 18 км від Варни. Це, мабуть, найвідоміший і найпопулярніший курорт Болгарії. Особливу гордість тутешнього персоналу викликає те, що «Золоті піски» визнані чистим курортом цієї країни, що не дивно, адже місцева влада завжди приділяли особливу увагу екології свого регіону. До речі, Золоті піски були також удостоєні престижної міжнародної нагороди «Синій Прапор» (знак бездоганного екологічного статусу), що зайвий раз підтверджує ексклюзивний характер відпочинку на цьому курорті. Довжина пляжної смуги досягає 3,5 км при середній ширині в 50-100 м. Пісок тут дійсно золотого кольору – дуже дрібний і чистий, море завжди прозоре і тепле.
Курорт Рів’єра розташований недалеко від Золотих Пісків, в 17 км від Варни. У минулому цей курортний комплекс був урядовою резиденцією, місцем відпочинку і роботи вищого керівництва країни. Сьогодні тут розташувалася невелика курортна зона, дуже тиха, затишна і мальовнича. Рів’єра ідеально підходить для спокійного сімейного відпочинку. Оздоровчий комплекс курорту пропонує програми бальнеологічного лікування.
Сонячний берег це найбільший курорт Болгарії, свого роду туристичний полюс цієї країни. Курорт розташований в 30 км на північ від Бургаса, в екологічно чистій зоні – далеко від великих транспортних артерій і великих міст. Довжина пляжу досягає 10 км, середня ширина становить 35 м. Пісок дрібний і золотистий. Курорт лідирує не тільки за кількістю туристів, що приймаються за сезон, а й за кількістю різноманітних розважальних закладів: понад 250 ресторанів, безліч барів і кафе, нічні клуби і дискотеки, казино та ігрові центри. До Сонячного берега завжди зручно добиратися – міжнародний аеропорт Бургаса, залізничний вокзал і міжнародний морський порт забезпечують швидкі і зручні сполучення з усіма точками світу; українські турфірми пропонують влітку також і автобусні тури. Поруч з курортом розташовано стародавнє місто Несебр, заснований фракійцями ще в античні часи і сьогодні внесений до спадщини ЮНЕСКО.