Посольство України в Болгарії / Посолство на Украйна ·
UKR/BG
❗ Відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія № РД-01-645/28.07.2021 з 29 липня до 31 серпня 2021 р. в’їзд до Болгарії здійснюватиметься згідно з оцінкою поширення COVID-19 у відповідних країнах за критеріями та розміщенням країн у кольорових зонах. Критеріями для оцінки поширеності COVID – 19 є:
– 14-денна захворюваність;
– щотижнева кількість проведених лабораторних досліджень з позитивним результатом;
– рівень досліджень у країні;
– ідентифікація варіанту SARS-CoV-2, визначеного як варіант, що викликає занепокоєння;
– відсутність достатньої інформації.
Колірні зони такі:
✔ Зелена зона
✔ Помаранчева зона
✔ Червона зона
Перелік країн за кольоровими зонами визначається на основі інформації, опублікованої Європейським центром з профілактики та контролю захворювань – для держав-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони (ЄС та ЄЕЗ), Світової організації охорони здоров’я та Центру з контролю захворювань – Атланти, США – для всіх країн та поширення варіантів “небезпеки”, а за відсутності даних або невідповідності даних, офіційна інформація може бути зібрана за допомогою даних, опублікованих на веб-сайтах національних органів охорони здоров’я.
Список переглядатиметься принаймні раз на тиждень і буде оновлюватися у понеділок. За необхідності він може оновлюватися частіше, якщо епідемічна ситуація в країні погіршується. Оновлений список набирає чинності з 00.00 наступного дня.
У рішенні йдеться про протиепідемічні заходи, які застосовуються до осіб, які прибувають з країн-членів ЄС, ЄЕЗ та Швейцарської Конфедерації, відповідно до кольорових зон. Також вказані заходи щодо громадян, які прибувають з інших країн. Винятки також згадуються в окремому пункті наказу.
Усі особи, які прибувають з країн, що не входять до ЄС, ЄЕЗ, Швейцарської Конфедерації та не є у переліку країн червоної зони, вважаються такими, що в’їжджають з помаранчевих зон і допускатимуться на територію країни лише після пред’явлення дійсного цифрового COVID сертифікату ЄС про вакцинації, про перенесення хвороби або про результати проведеного дослідження, або аналогічного документа, що містить ті самі дані, що й цифровий COVID сертифікат ЄС.
Тобто, станом на сьогодні громадяни України, які в’їжджають до Болгарії з України, допускатимуться на територію країни лише після пред’явлення дійсного цифрового COVID сертифіката ЄС про вакцинації, про перенесення хвороби або про результати проведеного дослідження, або аналогічного документа, що містить ті самі дані, що й цифровий COVID сертифікат ЄС.
Дітям до 12 років дозволено в’їжджати на територію Республіки Болгарія без надання вищезазначених документів.
Повний текст Рішення № РД-01-645/28.07.2021 за посиланням: https://www.mh.government.bg/…/rd-01-645_ot_28072021_g.pdf

У зв’язку з численними питаннями, пов’язаними з поїздкою в Болгарію, а саме перетином кордонів, публікуємо перелік необхідних документів, для перетину транзитом Румунії і в’їзду в Болгарію, опублікованих на сайті Міністерства Закордонних Справ Республіки Болгарії https://www.mfa.bg/bg / 3720

• Туристичний ваучер / видається кожному туристу /;

• Квитанція, що підтверджує оплату проживання;

• Підтвердження від місць розміщення / готелів і т. Д. /;

• Наявність медичної страховки і засобів до існування відповідно до терміну перебування;

• Документи, видані владою Болгарії, що підтверджують мету поїздки в Болгарію та інші.

• Документи прийняті Міністерством охорони здоров’я Болгарії (заповіді № РД-01-278 / 29.04.2021 https://coronavirus.bg/bg/965?fbclid=IwAR16R1BVpHPfPCPG76jPjqR3q1pm_BQn47h0II-JR4L2NH2C_H8mOendV54) – до 31.05.21:

Тест будь на вибір: Panbio ™ COVID-19 Ag Rapid Test, AMP Rapid Test SARSCoV-2 Ag, BD Veritor System for Rapid Deteciton os SARSCoV-2, SARSCoV-2 Antigen Rapid Test Kit (Colloidal Gold immunochromatography), BIOSYNEX COVID-19 Ag BSS, CerTest SARS-CoV-2 CARD TEST, Clungene COVID-19 Antigen Rapid Test Kit, Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab), LumiraDx SARS-CoV-2 Ag Test, NADAL COVID -19 Ag Test, Sofia 2 SARS Antigen FIA, STANDARD F COVID-19 Ag FIA, STANDARD Q COVID-19 Ag Test, CLINITEST Rapid COVID-19 Antigen Test, Rapid SARS-CoV-2 Antigen Test card, Coronavirus Ag Rapid Test Cassette (Swab)

 

ОСТАННІ НОВИНИ З БОЛГАРІЇ

29 квітня 2021 року оприлюднено рішення Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія, згідно з яким з 1.05.2021 для вїзду до Болгарії необхідно мати один з нище зазначених пунктів

✔ сертифікат вакцинації (документ про завершення програми вакцинації проти COVID-19).
Завершенням програми вакцинації вважається введення відповідної кількості доз вакцин проти COVID-19 та закінчення 14-денного періоду від дати введення останньої дози вакцини. У документі мають бути вказані особисті дані особи згідно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон (латинською мовою), дата народження, дати вакцинації, торгове найменування та номер партії вакцини проти COVID-19, назва виробника/власника реєстраційного посвідчення, країна, в якій воно видане та назва компетентного органу, який його видав;
✔ довідку, що показує негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який має бути зроблений за 72 години до перетину кордону або негативний результат швидкого антигенного тесту, проведеного за 48 годин до в’їзду в країну.
У згаданому документі мають бути вказані особисті дані особи згідно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, відомості про лабораторію, що провела дослідження (найменування закладу, адреса та контактні дані), дата проведення тестування, а також прописаний латиницею метод (PCR або RAT) та негативний результат (Negativе);
✔ документ, в якому зазначено, що особа перехворіла на COVID-19 не менше ніж за 14 днів та не більше, ніж за 6 місяців до дати в’їзду в країну.
У документі мають бути вказані особисті дані особи згідно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон (латинською мовою), відомості про лабораторію, що провела дослідження (найменування закладу, адреса та контактні дані), дата проведення тестування, а також прописаний латиницею метод (PCR або RAT) та позитивний результат (Positive).

Посилання – тут